Ma 105 lat i zbiera „lajki” na akcję charytatywną!

Ma 105 lat i zbiera „lajki” na akcję charytatywną!
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

Z największego portalu społecznościowego korzystają dzisiaj wszyscy – dzieci, młodzież, seniorzy, osoby prywatne, firmy, przedsiębiorcy, a nawet i portale internetowe. Istnieje nawet przekonanie, że „jeżeli nie ma Cię na Facebooku to znaczy, że nie istniejesz”. Być może te słowa wzięła sobie do serca 105-letnia Edythe Kirchmaier, która 22 stycznia b.r. zarejestrowała się na portalu i tym samym stała się jego najstarszym użytkownikiem. Przypomnijmy tylko, że do tej pory ten tytuł należał do 101- letniej Florence Detlor.

Edythe Kirchmaier urodziła się 22 stycznia 1908 roku. Ma dwoje dzieci, tuzin wnuków i prawnuków. Urodzona i wychowana w dobie telegrafów wiekowa seniorka wykorzystuje największy portal społecznościowy do różnych celów – do kontaktów z rodziną i znajomymi, śledzenia nowości, ale nie tylko. O co chodzi?

Pani Edythe Kirchmaier od ponad 40 lat jest wolontariuszką w organizacji charytatywnej Direct Relief, która niesie pomoc medyczną osobom dotkniętym ubóstwem i katastrofami. Dzięki Facebookowi i możliwościom, jakie oferuje p. Edythe chce zwrócić uwagę całego świata na działalność organizacji, zachęcić do współpracy i niesienia pomocy. Sądząc z ilości „lajków” i odwiedzin z pewnością jej się to uda. Już dzisiaj, a więc niespełna miesiąc od zarejestrowania, konto wiekowej seniorki zyskało sympatię ponad 75 tysięcy osób z całego świata, ale p. Kirchmaier chciałaby mieć tyle „lajków” ile ma lat, a więc 105 tysięcy. Trzymamy kciuki, żeby się udało.

Tytuł najstarszej użytkowniczki Facebooka, to nie jedyne, czym może pochwalić się p. Edythe. Miesiąc temu seniorka odnowiła swoje prawo jazdy, które ma już od ponad 85 lat. I tym samym stała się najstarszym kierowcą świata!

Jak więc widać dla chcącego nic trudnego. Pani Edythe Kirchmaier mimo sędziwego wieku nadal cieszy się urokami życia- prowadzi samochód, udziela się charytatywnie, korzysta ze zdobyczy nowoczesnych technologii. Można jej tylko pozazdrościć tak wspaniałej formy i hartu ducha.

About the author